top of page

pá 25. 11.

|

Praha 1

Healing Movement & Sound

Srdečně vás zvu na speciální lekci jógy plné vědomého a léčivého pohybu v Jógovně. Lekce bude doprovázena hrou na handpan a další léčivé nástroje. Zahraje nám Bára Kubíčková. V rámci lekce naše tělo nebude hledat správná slova. A i tak se bude vyjadřovat. Necháme ho komunikovat vědomě i nevědomě.

Kapacita byla naplněna
zpět
Healing Movement & Sound
Healing Movement & Sound

Kdy a kde

25. 11. 2022 18:30 – 26. 11. 2022 20:30

Praha 1, 5, Jindřišská 901, 110 00 Praha 1-Nové Město, Czechia

Info

Srdečně vás zvu na speciální lekci jógy plné vědomého a léčivého pohybu. Celá lekce bude doprovázena hrou na handpan a další léčivé nástroje. Zahraje nám Bára Kubíčková. V rámci lekce naše tělo nebude hledat správná slova. A i tak se bude vyjadřovat. Necháme ho komunikovat vědomě i nevědomě. Budeme společně v přítomném okamžiku nalézat stabilitu.

K nejzřejmějším poznatkům současné neurovědy patří poznatek, že pocit já je zakotven v životně důležitém vztahu k vlastnímu tělu. Ví se, že pokud nedokážeme vnímat své tělo a jeho potřeby, nepoznáme dobře ani sami sebe. Z tohoto poznání vyplývá, že pokud si neuvědomujeme, co naše tělo potřebuje, či co je pro něj dobré, nemůžeme mu to ani dopřát. Stavební kameny emoční inteligence jsou založeny v dětství a později jsou uloženy v našem podvědomí, odpovídající druhé čakře. Jsou obtisknuté například ve stažení příčně pruhovaných svalů obličeje, hrdla, trupu, končetin. Když tuto skutečnost navnímáme, můžeme vytvářet nové vzorce. Jóga je mocný nástroj, neb nám vytváří prostor pro pozorování dechu a jednotlivých pohybů v každém okamžiku. Dobře uchopená praxe jógy může pomoci v rehabilitaci zapomenutých dovedností. Významné je propojení skrze energetické tělo.

Na co se můžete těšit:

- harmonium, handpan a další léčivé nástroje - jemný léčivý pohyb - rozvíjení tělesné pozornosti - vědomé dýchání a vědomé prožívání přítomného okamžiku s jeho bezpodmínečným přijetím bez jakéhokoli hodnocení - vedenou relaxaci a meditaci na závěr

“Jakmile znova začneme věnovat pozornost potřebám svého těla, objeví se zbrusu nová schopnost upřímně milovat sebe sama. Při péči o sebe zažíváme novou schopnost autenticity. “ Stephen Cope, Yoga and the Quest for the True Self

Share this event

bottom of page